_________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________VÍTEJTE

Pár pravidel při návštěvě tohoto blogu:
1. Místo na vaše reklamy je ZDE
2. Pokud se váš komentář netýká článku, máte nějaké stížnosti nebo otázky, piště ZDE
3. Pište slušně. Ani já, a ani návštěvníci mého blogu, i kdybych jich bylo 5, nejsou zvědaví na sprosté výrazy a vaši vlastní gramatiku, kterou ani nechtějí luštit.
Pokud narazíte na nefunkční odkaz, byla bych ráda, kdybyste mi ho nahlásili ZDE. Samozřejmě mi tím pomůžete.
Užijte si návštěvu mého blogu. T


__________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________

Cesta do hlubin študákovy duše

30. ledna 2009 v 11:00 | Teraxa |  Teraxy filmový svět


CESTA DO HLUBIN ŠTUDÁKOVY DUŠE


ČSR, 1939


88 minut


Režie: Martin Frič


Hlavní role: Jindřich Plachta


OBSAH:


Děj je poskládán z celé řady epizod, které během jednoho školního roku prožívají septimáni. Jejich pojítkem je příběh profesora přírodopisu Matulky, starého mládence a věčného suplenta, který si z přehnané svědomitosti ani v pokročilém věku netroufá složit tu poslední státnici.
Stále se mu ttoý zdá, že ještě něco nezná, a tak by snad bez diplomu odešel i do penze.
Naštěstí jsou tu jeho studenti, kteří sice dávají dobráckému učiteli pěkně zabrat, ale po nezodpovědné klukovině s bouchacími kuličkami kdy se Matulkovi udělá špatně, se kluci vzpamatují a a s pomocí mladého profesora, někdejšího Matulkova žáka, připraví šlechetnou lest.
Pod záminkou nákupu k doplnění školní entymologické sbírky je vylákán ke zkoušce u laskavého profesora Vondráka.MŮJ NÁZOR:


Tenhle film je nádherná klasika předválečného československého filmu. Humor a za sdrce beroucí příběh Matulky stvořily nezapomenutelné dílo, uchytající se i v dnešní generaci mládeže.

Každý z nás chodil do školy, a tak jistě v každém věku vzpomíná na zážitky ze školy, ať to byly významné školní akce, nebo dětské rošťárny. Právě Pohled do hlubin študákovy duše zaznamenavá jednu takovou éru a to život septimánů.

Vždycky, když se na teto film dívám, vzpomenu si, jak jsme na tom byly my v septimě. Ačkoliv srovnávat se to nedá, nesu si v sobě také zážitky, které tu dobu rozjasňovaly.

Zásadním rozdílem však zůstává jakási laskavost či úcta, kterou přes všechny klukoviny hlavní představitelé k učitelům zachovávají. Když se totiž dneska podívám, jak se mládež k těmto lidem chová, je mi to až líto, protože nikdo z nich v tu dobu nedokáže ocenit právě to vzdělání, kterému se jim dostává.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama