_________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________VÍTEJTE

Pár pravidel při návštěvě tohoto blogu:
1. Místo na vaše reklamy je ZDE
2. Pokud se váš komentář netýká článku, máte nějaké stížnosti nebo otázky, piště ZDE
3. Pište slušně. Ani já, a ani návštěvníci mého blogu, i kdybych jich bylo 5, nejsou zvědaví na sprosté výrazy a vaši vlastní gramatiku, kterou ani nechtějí luštit.
Pokud narazíte na nefunkční odkaz, byla bych ráda, kdybyste mi ho nahlásili ZDE. Samozřejmě mi tím pomůžete.
Užijte si návštěvu mého blogu. T


__________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________

Innocent steps

17. února 2009 v 9:00 | Teraxa |  Teraxy filmový svět
INNOCENT STEPS
(Daenseoui sunjeong)


Jižní Korea, 2005


110 minutOBSAH:


Po pauze zaviněné zraněním, utrženým od největšího soka, se nechá taneční mistr přemluvit k návratu na parket. Partnerkou mu má být ilegální čínská přistěhovalkyně. Na letišti však využije příležitosti mladá dívka a vydává se za tanečnici, aby se dostala do Koreje. Po uzavření sňatku se sice pravda ukáže, ale s policisty za zády nezbývá, než pokračovat v hraní manželského páru...
MŮJ NÁZOR:


Velice úsměvný a chvílemi i smutný film. Mladá dívka na pokraji dospívání přichází do Korei, aby něco dokázala a chytne se své šance, když na letišti osloví muže, čekající na svou budoucí taneční partnerku. Vzápětí se však ukáže pravda a dívka se ocitá v nemilé situaci, odkud ji muž vytáhne a začne ji učit tanci.

Právě tato náplň filmu byla to, co mě přesvědčilo, abych ho shlédla. Tanec je nejen vyjádřením těla, ale také duše a občas přináší lásku, jak se to stalo právě v této situaci.

I přes veškěré nesnáze se mladý pár stává bližším, než si oba dokáží připustit až do chvíle, kdy jsou od sebe násilně odtrženi. Jak to však občas bývá, láska zvítězí a nastává krásný konec. A co mu pomůže? No přece světlušky. Ačkoliv život je o něčem jiném, kdo odolá pokušení věřit v pohádky...

Velmi přesvědčivý, a občas také úsměvný, je výkon Mun, hlavně ve chvíli, kdy svého muže honí v supermarketu s výkřikem: "Počkej, miláčku!". S ní jsem se již setkala ve filmu A tale of two sisters, kde bohužel neměla dostatek prostoru k projevení se.

Tento film se mi velmi líbil a hlavně nezapomenutelné jsou taneční scény, kde se páry opravdu vlní do rytmu v odvážných a úžasných kreacích. Pro milovníky tance je tento film jak stvořený.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 teriwell teriwell | 17. února 2009 v 9:53 | Reagovat

Jéva, tak tenhle film musím vidět! Tak ten je vyloženě pro mě! Nejenže mě zaujal děj, ale kde je tanec, to musím vidět! Super tip! Díky! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama