_________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________VÍTEJTE

Pár pravidel při návštěvě tohoto blogu:
1. Místo na vaše reklamy je ZDE
2. Pokud se váš komentář netýká článku, máte nějaké stížnosti nebo otázky, piště ZDE
3. Pište slušně. Ani já, a ani návštěvníci mého blogu, i kdybych jich bylo 5, nejsou zvědaví na sprosté výrazy a vaši vlastní gramatiku, kterou ani nechtějí luštit.
Pokud narazíte na nefunkční odkaz, byla bych ráda, kdybyste mi ho nahlásili ZDE. Samozřejmě mi tím pomůžete.
Užijte si návštěvu mého blogu. T


__________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________

The Uninvited

19. února 2009 v 10:00 | Teraxa |  Teraxy filmový svět
THE UNINVITED
(4 Inyong Shiktak)


Jižní Korea, 2003


123 minut


Režie: Soo-youn Lee


Hlavní role: Ji-hyeon Jeon

OBSAH:


Jeong-won záhadně ztratil vzpomínky na své dětství i rodinu. Na počátku je svědkem smrti dvou děvčátek, které začne vídat ve svém bytě u kuchyňského stolu, který mu pořídila jeho přítelkyně. Brzy poté potká Yeon, dívku trpící narkolepsií, která je svědkyní vraždy vlastního dítěte v soudním procesu. Yeon má schopnost též vidět duchy a navíc je i médiem, které je schopno odhalit Jeong-wonovu minulost, na kterou ale nemusí být připraven. Jeong-won i Yeon musí čelit samotě a nepochopení.
MŮJ NÁZOR:


Koukala jsem na další filmy s Jeon a tenhle mě zaujal z důvodu změny žánru. Tentokrát to není žádná romance, ale drama, trochu hraničící s hororem.

Byla jsem strašně zvědavá, jak se Jeon vypořádá s takovou vážnou rolí a mohu říct, že jsem byla mile překvapena. Dokázala mi, ale řekla bych, že nejen mě, že dokáže přijmout jakoukoliv výzvu a bravurně se s ní vypořádat.

Temná atmosféra, kterou byl naplněn celý film, dokázala naplnit i mě a mravenčení v zádech, které přišlo na začátku filmu, setrvalo až do konce. Líbil se mi i trochu psychologický ráz příběhu a prolínání dvou rovin - Jeong-wonův život a Yeonina snaha uzavřít staré kapitoly. Dá se říct, že celkově do sebe zapadaly a neměly žádný rušivý ráz nepřehledným přeskakováním od jedné scény k druhé.

Yeon si, i přes svou snahu pomoci ostatním, nesla na svých bedrech vinu z věcí, které udělala pro přítelkyni a i pro Jeong-wona. Odhalila jim ztracené vzpomínky. Následkem toho se její přítelkyně pomátla, zabila její dítě a nakonec i sebe. Jediné po čem Yeon toužila, byla víra v její schopnosti a odpuštění od její přítelkyně a Jeong-wona. Přesto vyrovnání se s tak strašlivou minulostí neni jednoduché a proto je snažší zapomenout. Ale co vzpomínky, které již nejde smazat, které jsou znovu nabité a čerstvé.

A ten kus nábytku, který stál v kuchyni. Obyčejný stůl pro 4. Přesto, že u něj Jeong-won sedával sám, byl plně obsazen. Dvě malá děvčátka a žena, co konečně našla klid.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama