_________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________VÍTEJTE

Pár pravidel při návštěvě tohoto blogu:
1. Místo na vaše reklamy je ZDE
2. Pokud se váš komentář netýká článku, máte nějaké stížnosti nebo otázky, piště ZDE
3. Pište slušně. Ani já, a ani návštěvníci mého blogu, i kdybych jich bylo 5, nejsou zvědaví na sprosté výrazy a vaši vlastní gramatiku, kterou ani nechtějí luštit.
Pokud narazíte na nefunkční odkaz, byla bych ráda, kdybyste mi ho nahlásili ZDE. Samozřejmě mi tím pomůžete.
Užijte si návštěvu mého blogu. T


__________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________

Windstruck

16. února 2009 v 21:00 | Teraxa |  Teraxy filmový svět
WINDSTRUCK
(Nae yeojachingureul sogae habnida)Jižní Korea/Honk Kong, 2004123 minut


Hlavní role: Ji-hyeon Jeon, Hyeok Jang


OBSAH:


Ona je drsná policistka bez slitování, on dobrosrdečný učitel, který jen pronásledoval zloděje ukradené dámské kabelky. Na policejní stanici ale skončil on. A právě na základě těchto událostí vznikne životní pouto dvou mladých lidí, kterým život zrovna dvakrát nepřeje. Jak se dá vypořádat s nepřízní osudu? A vyplatí se vůbec bojovat? Režisér Jae-young Kwak (My Sassy Girl, The Classic) i do třetice originálním způsobem obohacuje vody romantického filmu.


MŮJ NÁZOR:

Kouzelný romantický snímek, který mě naprosto očaroval. Ačkoliv i přes počáteční romantický nádech se do filmu dostávají dramatické scény, kde si nezvózně okusujete nehty... teda já si je okusovala. Přesto neztrácí jemný nádech romantiky, který ho tolik naplňuje.

Znovu mohu jen žasnou nad výkonem Jeon, která si mě svými rolemi naprosto omámila. Je nespoutaná, zábavná, a když na to přijde, dokáže hrát i vážné role, o čemž jsem se přesvědčila ve snímku The Uninvited.

A také mě zde upoutala jedna úžasná scéna, kdy musejí oba spát na policejní stanici, protože nemají klíče od pout, kterými jsou spoutáni. Jeon se probudí ráno jako první, a aby se mohla prohrábnout ve vlasech, protáhne svou ruku okem z pouta ven a poté ji vsune zpět. Jedna nezapomenutelná, jak humorná, tak romantická, scéna.

Jak to tak většinou bývá, tak život není pohádka a taky tak nekončí. Jeon ztratí svého milovanho učitele při jedné honičce hledaného, kdy je omylem zastřelen místo něj. I přes prvotní pokusy dejít za ním, získává nakonec sílu, aby si vše přiznala jak to je a žila dál.

U filmu jsem se zasmála, ale ukáplo mi i několik slz. Přesto to byl jeden z nejlepších zážitků z korejské produkce. Rozhodně tento film doporučuji všem, kdo nehledají pouze jednoduhé hrdinské frašky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama