_________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________VÍTEJTE

Pár pravidel při návštěvě tohoto blogu:
1. Místo na vaše reklamy je ZDE
2. Pokud se váš komentář netýká článku, máte nějaké stížnosti nebo otázky, piště ZDE
3. Pište slušně. Ani já, a ani návštěvníci mého blogu, i kdybych jich bylo 5, nejsou zvědaví na sprosté výrazy a vaši vlastní gramatiku, kterou ani nechtějí luštit.
Pokud narazíte na nefunkční odkaz, byla bych ráda, kdybyste mi ho nahlásili ZDE. Samozřejmě mi tím pomůžete.
Užijte si návštěvu mého blogu. T


__________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________

Azumi

27. března 2009 v 18:00 | Teraxa |  Teraxy filmový svět
AZUMIJaponsko, 2003142 minut


Hlavní role: Aya Ueto

OBSAH:Ve válkou zničeném Japonsku se vládce Tokugawa zoufale snaží nastolit mír mezi svým lidem a z toho důvodu si objedná vraždy nepřátelských válečníků, kteří by mohli ohrozit mír válkou a dostat se k moci. Překrásná mladičká žena, která byla vychovávána od útlého věku ješte spolu s dalšími 9 sirotky, se stane vrahem. Jmenuje se AZUMI, nekompromisní zabiják. A pouť za smrtí začíná...


MŮJ NÁZOR:Mladá holka, jež vypadá spíš ještě na dítě, než na ženu, zabíjí pro mír. Tak to dost zní jako kýč... Ale opak je pravdou. Ve filmu se rozvíjí zajímavý příběh, kdy Azumi už od dětství, spolu s dalšími 9 chlapci vychovává jejich mistr. Společně se učí bojovat, společně žijí, společně věří v poslání.

Zlom na začátku přichází ve chvíli, kdy je načase odejít a splnit jejich poslání - nastolit mír. Ovšem trhlinou je fakt, že jich odejde jen 5. Zkouška je nemilosrdná, stejně jako to, co se rozhodli vykonat.

Azumi občas pochybuje, zda to, co dělají, je správné, přesto plní své poslání stejně nemilosrdně, jako zabíjí své nepřátele.

Závěru filmu vévodí bojová scéna, kdy Azumi proniká do nepřátelského prostoru, aby vysvobodila mistra. Zrovna bojové scény toho filmu jsem si užila, i když neocením, jako mužská část diváků, kratičkou sukýnku mladé japonky, u níž při pohledu do tváře nevíte, jestli se nerozbrečí.

I přes občasné připomínky však musím říct, že tento film se stal celkem pěknou ukázkou bojového umění, ačkoliv se na něm stavělo poněkud více, než na samotném příběhu.

Co je ovšem pro mě obrovské plus, byla hudba, která celý příběh podtrhovala a dovedla ho téměř na vrchol.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama