_________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________VÍTEJTE

Pár pravidel při návštěvě tohoto blogu:
1. Místo na vaše reklamy je ZDE
2. Pokud se váš komentář netýká článku, máte nějaké stížnosti nebo otázky, piště ZDE
3. Pište slušně. Ani já, a ani návštěvníci mého blogu, i kdybych jich bylo 5, nejsou zvědaví na sprosté výrazy a vaši vlastní gramatiku, kterou ani nechtějí luštit.
Pokud narazíte na nefunkční odkaz, byla bych ráda, kdybyste mi ho nahlásili ZDE. Samozřejmě mi tím pomůžete.
Užijte si návštěvu mého blogu. T


__________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________

A další rok před námi

3. ledna 2011 v 13:00 | Teraxa |  O všem a o ničem
Avatar

Protože jsem tak trochu minulý rok tady prošvihla, asi se sluší a patří trošku zrekapitulovat, jak jsem ho prožila.
Přinesl několik hezkých zážitků a taky velmi špatný, který ve mě asi doteď vězí.

Pod perexemLeden se značil jako zkouškové období, takže nic zajímavého mě tu nepotkalo. Musím říci, že jsem ho zvládla bez největších potíží.

V únoru mi začal nový semestr a s ním i uvědomění, že bych mohla úspěšně zvládnout další semestr a přenést se za polovinu studia...

Březen asi nebyl vyjímečný, ale pokud se nemýlím, tak se moje kamarádka stěhovala konečně do svého bytu od rodičů. Dávala ho dohromady od podzimu a konečně přišel ten dlouho očekávaný výsledek - osamostatnění. Od té doby jsem u ní trávila většinu času a domů chodila jako na návštěvu.

Duben proběhl v klidném duchu, škola, nákupy, sem tam nějaké to posezení v kavárně.

Květen přinesl narozeniny mého táty a také zápočtový týden, při němž mi stoupala pára z uší. Přiznejte, kdo z vás by se raději vyhnul všem těm zkouškám a zápočtům v jakémkoliv pořadí.

Červen se stal pro tento rok asi nejponurejším měsícem. Pravdou zůstává, že jsem během něj úspěšně zakončila druhý rok, ačkoliv mi v indexu chyběl zapsaný jeden zápočet. Ale v půlce tohoto měsíce jsem po dvou letech byla vykopnuta z bytu. Tenhle samotný fakt měl za následek horečku a totální rozpraskání rtů, kterého se ani dodnes nedokážu zbavit. Navíc jsem díky tomu nedobrovolně dostala v rodinně místo rozvraceče. Podejte příbuznému prst a on vám urve ruku, ne-li obě dvě. A tak jsem se stěhovala.

Celý červenec jsem strávila s rodinou. Ačkoliv asi první 4 dny přijela mamka do Prahy se mnou a protáhla mě s foťákem po celém městě, tak jsem pak na celé prázdniny odjela do rodného města k našim. Pak přišla na řadu dovolená, kam jsme s mou sestrou a rodičema vyrazili všichni čtyři. Dovolená je kapitola sama o sobě. Dva týdny na kolech na třeboňsku, propocené noci a zběsilý nákup klimatizace. Ale měli jsme se dobře.

Jako hodná dcera a pilný student jsem věnovala celý srpen brigádě. Vstávání v šest ráno a hrabání se v papírech, prostě nádhera. Ale co, pár kaček to hodilo a já neměla pocit, že se celé léto válím. Srpen byl také důležitým měsícem v tom, že mi konečně někdo odpověděl na email ohledně podnájmu, přestože jsem celé léto psala a telefonovala jako divá. Lidi už v sobě nemají kouska slušnosti, aby vám aspoň napsali: "Trhněte si nohou!". A tak jsem si našla podnájem

Září přineslo přípravu výstavy fotografií mojí mamky, což byla vážně nádhera, když jste celý den museli běhat s těžkými rámy po galerii sem a tam, než se autorka rozmyslela, kam to pověsit. Každopádně výstava byla úspěšná a opravdu se vydařila a hlavně mamka byla spokojená. Koncem září mi začala škola a taky jsem se nastěhovala k svým novým super spolubydlícím. Tentokrát jsem do školy vstupovala sama, protože moje kamarádka odcestovala na Erasma do Francie.

Říjen se zdál být poněkud klidným a zajížděcím měsícem, kdy jsem škole nemusela věnovat tolik času a objevila jsem několik nových seriálů. První měsíce bývají super

Listopad se od října moc nelišil. Vytáhla jsem podzimní boty a kabát a začala se připravovat na tuhou zimu.

Prosinec skončil stejně rychle, jako začal. Sestra měla úžasný maturitní večírek, po kterém jsem díky svým užasným botám nemohla moc chodit. Mikuláše jsem ani nezaregistrovala a hop, byly tu Vánoce. Prázdniny byly tento rok neskutečně krátké a proto uběhly jako voda. Vánoce se tento rok skutečně vydařili. Těšila jsem se jako malá holka a to né proto, že na mě čekaly dárky, ale proto, co se chystal dát taťka tento rok mamce. Dal jí zájezd do Egypta. Pro mamku to bylo neuvěřitelné překvapení, takže bulela jako želva. Bylo to fajn. A babička dostala svou vlastní polohovací postel na elektrické ovládání a nemusela už spát na starém proleženém gauči. A silvestr? Jako každý rok šel naprosto mimo mě.

Kdybych měla celý tento rok zhodnotit, nevím kam se přiklonit. Byl špatný nebo dobrý? Ačkoliv nejsem takový pesimista, musím se přiklonit k té horší variantě. Stalo se spousty věcí, u kterých bych byla radši, kdyby se nestaly, ať už měly jakýkoliv dopad. A i když těch dobrých věcí také nebylo málo, nikdy vás nezasáhnou tak hluboko, jako ty špatné co se staly. To je nesporný fakt.
Tak doufejme, že rok 2011 nám přinese mnohem pozitivnější zážitky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 teriwell teriwell | 3. ledna 2011 v 17:43 | Reagovat

Nelze než souhlasit se sílou dopadu špatných zážitků. Utkví víc než ty dobré. Ne na darmo se ale říká, co bylo, bylo, a pokud můžeme jít dál, pojďme... Užijme si toho, co máme a pokusme se užívat dál, a sbírat si další hezké chvíle sami, těch špatných nás ještě potká... :) Prosinec mi utekl rychle jako tobě, takže jsem se jen musela pousmát, že na tom nejsem sama. Ovšem, stejně rychle mi utekl celý rok, a tím líp, byl náročný a teď z něj hodlám jen čerpat nejedno ponaučení a jít dál, jak se patří, a žít, nejlépe podle mých představ. Život je až moc krátký, no ne?!

2 Teraxa Teraxa | Web | 3. ledna 2011 v 18:11 | Reagovat

[1]: Asi tak bych to taky řekla, Teri. Jsem ráda, žes sem po tak dlouhé pauze zase našla cestu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama