_________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________VÍTEJTE

Pár pravidel při návštěvě tohoto blogu:
1. Místo na vaše reklamy je ZDE
2. Pokud se váš komentář netýká článku, máte nějaké stížnosti nebo otázky, piště ZDE
3. Pište slušně. Ani já, a ani návštěvníci mého blogu, i kdybych jich bylo 5, nejsou zvědaví na sprosté výrazy a vaši vlastní gramatiku, kterou ani nechtějí luštit.
Pokud narazíte na nefunkční odkaz, byla bych ráda, kdybyste mi ho nahlásili ZDE. Samozřejmě mi tím pomůžete.
Užijte si návštěvu mého blogu. T


__________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________

Jaro a zase sníh a ještě mě bolí záda... dala bych si čokoládu!

20. března 2011 v 20:47 | Teraxa |  O všem a o ničem
Pozoruji na sobě trochu prapodivné změny. Možná v dobrém slova smyslu, možná taky ne, ono to těžko posudit z vlastního pohledu, že?
Rýpavá, to je moje druhé jméno, ačkoliv se jí v tomto období snaží trumfnout cinická a že se jí to daří. Ráda pozoruji tyto dvě dámy, ale největší radost mám, když spolupracují. Pak se mnohem více bavím.
Ale co, kdo kdy neměl ze sebe pocit, že je tak trochu schizofrenní na více částí, nebo by se nejradši praštil pánvičkou po hlavě. No možná něčím trochu méně bolestivým.. vajíčkem :D
Mé dva týdny marodění skončily, dala jsem sbohem ubohému rtuťovému teploměru i antibiotiků, které nebyly jen nechutné, ale také mě nutily vstávat. A já vstávání opavdu nemám ráda.
Zase mě přepadla ta úděsná myšlenka, že nečtu, tak jsem za dnešek zvládla tři knížky. A teď se podržte, ani jsem je nečetla. No po dvou týdnech mě opravdu tlačí čas, ale protože nemám ráda ticho při jakékoliv práci, tak jsem si pořídila namluvené knížky, a že jich je opravdu mnoho. Jenn jedna věc mě prudí... proč to namlouvá program? To je trochu silná káva. Ono stačí, že namluvení některých knih je samo o sobě katastrofa, ale tohle? Děsnej zážitek, zanechávající šrámy na mé umělecké duši.

Ale o něco příjemného jsem se přesto chtěla podělit. V úterý jsem byla poprvé ve škole a zcela nečekaně mi odpadla přednáška. Venku bylo tak nádherně, že jsme se spolužákem neodolali a vydali se na hezký pochod. Z Karláku na Václavák, tam zastávka ve světozoru. Přiznávám, že to byl poměrně kritický bod odpoledne, protože jsme si nebyli schopni vybrat, ale nakonec to dobře dopadlo. Poseděli jsme ve Františkánské zahradě (já jen doufám, že jsem se trefila, mám tendenci se plést v názvech míst :D) a hleděli na hřiště nacpané dětmi. Pak pochod směr Karlův most a vzali jsme to oklikou přes Havelský trh a Staromák. Odmítám už nakupovat zeleninu a ovoce v supermarketech. Nemá to ani žádnou chuť. Na to jablko, co jsme tam koupili, myslím ještě teď (to patří k tomu trhu :D). Za mostem jsme zamířili na Kampu, pěšky až k Palečáku a dole si počkali na vodní MHD. To byl opravdu vrchol odpoledne, vozit se v loďce v tom úžasném počasí po Vltavě. Pořád jsem o tom slyšela, ale nikdy jsem to nevyzkoušela. No a hurá zpět do školy. Krásně využité 4 hodiny v úžasném jarním počasí. A druhý den koukám ráno z okna a ono tam sněží. No nenaštve to?

V pátek jsem byla pařit. A to myslím se vším všudy! Poslední tři roky pro mě výraz 'pařit' znamenal sednout si někam s partou přátel, popíjet a kecat, ale v pátek... Byla jsem trsat. Málem jsem zapomněla, jak je to super si takhle zapařit a pomalu se celý večer nehnout z parketu. A že to byla hurá akce! Zavolala mi kamarádka, za dvě hodiny jsme se sešli na Andělu, daly si večeři a pak s jejím kamarádel vyrazili do Lucerny. Má první návštěva a rozhodně nebyla poslední. Videopárty ve stylu 80tých a 90tých let byla přímo bombová. Až na velmi malý počet vyjímek jsem znala všechny písničky a vážně si to užila a pořádně zapařila. Dokonce jsem byla odvezena autem až před vchod, kde bydlím :)
Ale jedna věc mě tam naprosto odrovnala. Už vás někdy balil chlápek hláškou: "Včera mi umřeli rodiče, potřebuju utěšit?" Málem jsem upadla. Asi nejsem tak jednoduchá, jak si myslel, i přes odrůstaící blond barvu mých vlasů... Nemám teď na kadeřníka čas :)

Mám hlad, zrovna jsem zbagrovala své poslední kiwi a mám hlad. Snažím se ho zahnat neustálou konzumací žvýkaček, ale je to fakt dřina. No, abyste pochopili, nebyla jsem nakoupit. Když nejezdím na víkendy za rodičema, chodím ve čtvrtek nakoupit, případně v pátek, ale moje hurá akce mi trochu přehodila plány a z nákupu nic nebylo. K snídani grep, k obědu poslední pytlíková polévka a k večeři kiwi. Budu muset jít brzo spát, abych to překonala... Dala bych si čokoládu a dost akutně... Milku s celými oříšky, ty mám opravdu ráda.... Nebo hořkou na vaření Orion, ta je boží.
Už jste někdy měli halucinace s jídlem, já teď jednu mám a chce se mi jí majznout tou pánvičkou. Asi už šílím. Ovšem to není novinka. A ještě jedna zajímavá věc. Na obalu žvýkaček se píše, že nadměrná konzumace může způsobit projímavost. Myslím, že budu očitým svědkem, zda to opravdu funguje.

Potřebuju si něco pustit. Nějakej film, kterej mě naprosto uchvátí, nebo bude naproto bezduchej, abych u něj nemusela přemýšlet. Nemáte nějaké návrhy? Dneska jsem koukala na Zase ona, což je poměrně příjemná komedie, kde opravdu nebylo zapotřebí zapínat mozek.

Jsem naproto psychycky vyčerpaná, nevyspalá a chce se mi otevřít víno, které tu ani nemám. Chtělo se vám někdy vzít cigáro, aniž byste někdy kouřili? Mě teda jo. Ještě že nekouřím.

Pro dnešek se s vámi loučí rýpavá a zároveň cinická (já si prostě nevyberu),
paření milující, čokoládu milující a po víně toužící (cigarety vynecháme ;))
Teraxa.

PS: Nechce se mi používat perex, takže kdo se prokouše až na závěr, tomu gratuluji a zároveň děkuji! A případně omluvte dnešní chyby... mám takový pocit, že mi to ty ruce dělají naschvál. Jo, tak tomu se asi říká stihomam :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lennroe Lennroe | Web | 20. března 2011 v 22:10 | Reagovat

Dogma s Alanem Rickmanem, to je sranda.
Čekuláda...jen do ní!
Vida taky jsem si včera vyrazila zapařit. Skvěle. A proti všem očekáváním mi to i vyléčilo krk.

2 Sayuri Sayuri | Web | 20. března 2011 v 22:41 | Reagovat

Tak hodinky snad v sobě nemám, bylo by dost nepříjemné tikat! :D
Jste se s kámošem celkem prošli... Mě by se zase nechtělo, jak se znám :D

3 týnuše týnuše | Web | 21. března 2011 v 8:49 | Reagovat

Hohó! Strašně ráda používám cynismus - nejčastěji kombinovaný se sarkasmem a ironií, rýpám, a strašně mě to baví. Ale pořád na tom nejsem tak špatně jako můj kamarád - toho za to už někteří lidé vyloženě nemaj rádi. :D
'Paření' je super. Osobně už začínám bejt alergická na takový ty akce "jdem si někam sednou, ožerem se, budem na sebe tupě čumět, a půjdem domů." - ne. Ale jak se dá protancovat noc, je to o něčem jiným hned:)
Balící taktiky jsou někdy neuvětřitelný. Jednou jsme si byly s kamarádkou trsnout, a byla jsem pozvána na drink. Když jsem týpkovi řekla, že jsem zadaná, odpověděl "nevadí, já hledám jen flirt." když ale zjistil, že se mnou opravdu nic nebude, tak šel právě za mou kamarádkou. Když řekla, že hledá vážnej vztah a ne jen flirt, řekl jí "nevadí, já hledám vážnej vztah." :D - přesnej opak toho, co řekl mně. Pobavilo nás to. :D
Doporučuju načtenýho Harryho Pottera - první díl, načetl ho Lábus a je to prostě suprový.
Z filmů doporučuju Interstate60 (na zamyšlení i k pobavení zároveň), Bílý Oleandr (psycho v kombinaci s Renée Zellweger, kdo by odolal?), Candy (téma drogy, Heath Ledger, ach.), a film 23 (šílený psycho s Jimem Carrey, kterej je tam k nepoznání. Jestli ten film skoukneš tak dej vědět, jak dlouho po shlédnutí jsi ještě všude viděla číslo 23!)
Oddechovku ti neporadím žádnou, mě oddechovky neba. Film ve mně musí prostě něco nechat :)

4 Alciellë Alciellë | Web | 21. března 2011 v 11:44 | Reagovat

Tys byla pařit? Jak jsi dopadla? Já byla v sobotu a jelikož jsem nepoučitelná, tak jsem míchala alkohol, do toho jsem kouřila (nikdy nekouřím, nevím, co mě to napadlo). Právě pak mi bylo blbě a museli mě odnést ven brácha se spolužáky a ostatními přáteli, popojeli jsme kousek taxíkem (měli jsme jít domů pěcha), a mně se udělalo zle, jenže jsem asi usnula, nebo nevím, prostě jsem prý vypadla z taxíka a tak mám rozbitý obličej. Naštěstí už se to hojí, akorát mi zůstane asi jizva na nose, nos se bude hojit déle, mám ho celý sedřený, zatímco pravá strana už je celkem zahojená. Dneska jsem nešla do školy, protože mě ráno třeštila hlava a natekly mi oči tak, že jsem skoro neviděla. Právě to je ta nehoda, o které na blogu mluvím. Teď tu jsem za účelem udělat si úkoly. Je mi ze sebe akorát trapně, taková ostuda dozvědět se, kdo mi všechno pomáhal - idol mě prý nesl. Ach jo...

Já jsem právě taky po delší době byla na té zábavce (moje první), jindy chodím posedět někam s přáteli, nebo na diskotéku.

Film mě žádný zrovna nenapadá, v poslední době jsem nic nesledovala. Naposledy jsem se dívala na Pýcha a předsudek, On je fakt boží!, Chlupáč Bigfoot, ale jsou to takový blbosti.

Chtěla jsem toho napsat více, ale musím končit. PS: Kam chodíš na školu?

5 Alciellë Alciellë | Web | 21. března 2011 v 12:05 | Reagovat

Mně se tohle stalo vážně poprvý. Naštěstí ostatní se tomu zasmáli, prý nevěděli, že to tak umím rozjet. Hlavně brácha, co mě měl hlídat, objednával mi ty drinky, jenže netušil, že před zábavkou jsem byla na slučáku v hospodě a tam jsem pila. O tom, že mě nesli, podpírali, zvedali, atd. netuším, jen občas. Hlavně se stydím před tím idolem. No.. hlavní je, že to dopadlo vcelku dobře, mohla jsem si i rozbít lebku, popřípadě zranit oči, nebo vypadnout zuby. Já teď chvilkami koukám na filmy Malé dohazovačky, Super náhradník, apod. =D Jaj, tak pozdě bych se nechtěla vracet ze školy. Co je to ta škola ČVUT?

6 Alciellë Alciellë | Web | 21. března 2011 v 13:40 | Reagovat

=D Jsem ráda, že jsem tě pobavila. Už to házím za hlavu, spíše se to rozmaže až o víkendu na babiččině oslavě =D. No nevadí.. Na to jsem si už zvykla. Jinak se vším s tebou souhlasím. Ty jo, přemýšlím, kam půjdu já po střední studovat. Ale vypadá to, že moc na výběr nemám, protože nejsou peníze a rodiče mě chtějí mít poblíž.

7 Es. Es. | Web | 21. března 2011 v 13:50 | Reagovat

Skvělé, že ses uzdravila a dala sbohem hnusným antibiotikům ;)) A ještě úžasnější je, že ses byla pořádně odreagovat a zapařila až tak výborně :)) S tím chlápkem je to fakt vtipné, člověk by nevěřil jaké hlášky už se používají na balení :D :D zatím se mi to teda nestalo a doufám, že snad nic podobného neuslyším, nejsem si moc jistá jak bych zareagovala :D

8 Alciellë Alciellë | Web | 21. března 2011 v 13:53 | Reagovat

To máš pořád ještě dobrý ;). Já mám pořád na talíři slučák, kde jsem míchala všechno možný, nejvíce slivovici, takže tu mi všude ted nabízí, od té doby ji nepiju. Ted budu mít tohle na talíři =D. To bych už nesměla pít nic. Kašlu na ně. Já nemůžu jít do Prahy z toho důvodu, že nejsou peníze, protože ted v létě budeme bourat barák a stavět nový a prý by byla blbost, kdybych se odstěhovala, když už budu mít dva vlastní pokoje, doted jsem neměla žádný. S těmi pevnými nervy děkuju, tobě taky ;).

9 Sayuri Sayuri | Web | 21. března 2011 v 14:23 | Reagovat

Dělám všeobecné osmileté gymnázium, teď jsem šestý ročník, to je vlastně druhák na čtyřletém. :)

10 Sayuri Sayuri | Web | 21. března 2011 v 15:20 | Reagovat

Opava :)

11 Barbora Barbora | Web | 21. března 2011 v 17:57 | Reagovat

Rozhodně mi nepřijdeš jako necita. Na jednu stranu máš pravdu. Je spoustu dalších případů a řeší jenom aničku. Možná to moc prožívám, ale když už to dávají v těch zprávách tak jsem se na to koukla a je to fakt odporný jak tohle může někdo udělat devítiletýmu dítěti.
-
Ano. Souhlasím s tebou. Zdá se mi to trochu přehnaný se takhle vožrat ve třinácti. Ani nevědí v jakém množství to mlžou pít a proto takhle dopadaj.Tak víšco,ale oni si myslej že když budou ve třinácti chlastat a kouřit, tak že jsou pak dospělepší, ale tím spíš dokazují jak jsou hloupí.
-
Je fajn,že jsi konečně zdravá a dala si antibiotikům sbohem. Já knížku radši čtu, když je ticho, páč pak nevím o čem ta kniha je. Někomu prospěje změna, ale jde o to také jak velká.
Taky bych se někdy chtěla projít po té naší praze při krásném počasí. Když chci někam vyrazit tak je ošklivé počasí a když jsem ve škole tak jsou samozdřejmě ty nejideálnější podmínky, fajn no. Hlavně že sis to užila. Už jsem dlouho nebyla na lodi na vltavě, chtělo by to si udělat menší výlet do Prahy. Je krásné město)
Jej taky bych šla někam ,,pařit,, musela sis to užít páč je to v Lucerně určitě dobrý. Taky bych tam šla a hlavně na 90 léta. áá! ty byly nejlepší. zlátý devadesátý, dnešní bíbr mánie už mi leze krkem. Taky se mi to zdá jako poněkud zvláštní způsob, když tě kluk bal ítím že řekne že včera mi umřeli rodiče potřebuju utěšit. Opravdu zvláštní. Originální no.
Taky mám někdy poněkud zvláštní hladovku, kdy sním snad vše na co přijdu a pak mi je vždycky hrozně špatně.
Halucinace z jídla jsem zatim neměla.
Nevím jestli tě to donutí u toho přemýšlet ale hrozně se mi líbil film "Mé druhé já", určitě doporučuji)
Ne nikdy jsem neměla chuť na cigáro spíš na červené víno. Já nekouřím a jsem za to ráda, je to svinstvo. Myslím že ty seš také ráda že nekouříš)
áá! úžasnej článek)*

12 Alciellë Alciellë | Web | 21. března 2011 v 21:16 | Reagovat

Jako já je taky chápu, vlastně staví převážně kvůli bráchovi a mně. Jenže nijak si už neuvědomili, že chci pokračovat dál, že jsem měla s kámoškou plány jít společně studovat třeba do Brna, do Prahy. Ale bohužel. Uvidíme, jak to všechno dopadne, zatím nijak nemám představy, co jít dál studovat, pořád měním názory. Chtěla bych jít pryč, abych se osamostatnila, užila si tu svobodu, apod. Jenže povídej to našim. Prý toho chci moc. Musí mi stačit týden na chatě bez jejich dozoru. Uch, ještě něco jsem chtěla napsat, ale teď nějak nevím co... =(

13 Alciellë Alciellë | Web | 21. března 2011 v 22:01 | Reagovat

Já to našim říkám už od základky, celou střední, že chci rozhodně pokračovat dál. Jsem z Telče. Jestli to tu mám ráda, nebo ne, tak to ti nepovím, sama to nevím. Někdy mám chuť odtud vypadnout, ale jindy jsem ráda, že tu jsem. Ke všemu v poslední době mě to spíše táhne pryč, někdy mě štvou i rodiče =D a já je určitě taky.

14 Teraxa Teraxa | Web | 21. března 2011 v 22:04 | Reagovat

[1]: Já si jí dneska koupila a stláska najednou a teď je mi blbě. jsem v tomhle nepoučitelná :)

[3]: Díky za tipy! už mám dva z nich tak se těším.

[7]: jo doufám, že nikoho takového nepočkáš.. člověk si pak říká cosi o zdravém rozumu :D

[10]: Díky za odpovědi na moje všetečné otázky. Jen mě napadlo, kde jezdí tak super budy :D

[11]: Jsem ráda, že jsme se tak nějak shodli :) Praha je v tomhle počasí nádherná. Lucerna hlučná, ale na pařbu perfektní, ačkoliv je tam přecpáno :D hladovky nedržim, pouze zapomínám na nákupy :D Film znám, taky moc dobrý.
Děkuji za hezký komentář

[12]: Běhám ti odpovídat na blog :D

15 Alciellë Alciellë | Web | 22. března 2011 v 16:00 | Reagovat

[14]: Všimla jsem si =D. Též běhám odpovídat, díky za to icq, už jsem si tě přidala (na icq mám nick Al), což sis asi všimla ;).

16 darnie darnie | Web | 22. března 2011 v 19:48 | Reagovat

:D tak to si mě zase rozveselila :D Boha jeho doufám, že si neumřela hlady :D Ale aspon si do sebe naládovala ovoce což je fajn :D  Jinak super článek :D A jinak ono si občas jít zahopsat a u toho zazpívat není nikdy na škodu :)

17 Lawiane Lawiane | Web | 23. března 2011 v 11:27 | Reagovat

Já už valila oči, že jsi jako stihla přečíst 3 knížky za den! To by mi vážně hodně kleslo sebevědomí :D Čokolády mám teď zásobu, právě jí jím. A záda mě taky bolí, ještě z toho koncertu v neděli. Au au :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama